Продати дорожче ніж в сезон: нюанси заморозки плодоовочевої продукції

0 262

Технології заморозки плодоовочевої продукції дозволяють аграріям суттєво збільшити і регіон реалізації, і межі продажів, повідомляє SEEDS. Головне – обрати оптимальну з методик, вважає Сергій Виставний, керівник відділу проєктування компанії «‎Alternative Technologies PF».

«Якщо порівнювати шокову заморозку із звичайною, важливим фактором є швидкість пониження температури продукції і потужність обладнання. Відмінність по самому обладнанню не дуже велика. Потрібна камера, холодильний агрегат, охолоджувач та автоматика. Однак, якщо йдеться про повноцінний цикл виробництва, однієї камери буде замало, – бажано будувати комплекс, де буде рампа для приймання та відвантаження товару. З цехами сортування, пакування, з камерами охолодження, заморожування, зберігання. І все бажано розташувати якомога ближче до поля чи саду, щоб не витрачати час на перевезення продукції», – розповів Сергій Виставний.

«Зараз почали активно будувати і камери шокової заморозки, і тунельні апарати шокової заморозки для лохини. Нині спостерігається просто шалений бум на встановлення такого обладнання.

Цікаво, що часто лохина йде, як основний продукт. Однак, щоб весь комплекс не простоював під час несезону, там зберігають і інші культури. Наприклад, суницю. Маємо досвід і знайомі з таким сумісним використанням камер. Суниця садова дозріває набагато раніше за лохину. Її сезон починається раніше», – додає фахівець.

За його словами, якщо є вільні камери для зберігання замороженої продукції, на зимовий період їх здають в оренду під різну продукцію.

«З досвіду одного з наших замовників, який влітку працює з лохиною, а взимку камери здає в оренду, це доволі перспективно. Цьогоріч його камери не простоювали – їх орендували для зберігання звичайного морозива».

«Є в нас ще один цікавий проект. Камери для зберігання замороженої продукції орієнтовані на сезон лохини. Однак потім, коли лохина закінчиться, а це приблизно жовтень, до камер для зберігання охолодженої продукції на 3-5 місяців завозять яблука. До речі, не обов’язково, щоб різну продукцію, навіть ті ж яблука, вирощувало одне і те ж підприємство. Зрештою яблука можна придбати, закласти на зберігання і з часом продати набагато дорожче ніж в сезон», – додає керівник відділу проєктування компанії «‎Alternative Technologies PF».

Якщо у вас з’явилися питання щодо постачання та встановлення холодильного обладнання, звертайтесь до фахівців компанії «‎Alternative Technologies PF»:

пошта: info@alttech.com.ua
телефон: +38 (093) 473 24 00

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!