Що з овочами: капуста дешевшає, а буряк подорожчав

0 126

У травні, щоб зварити борщ українцям у середньому потрібно було витратити на 7% більше, ніж до повномасштабної війни. Практично всі інгредієнти страви подорожчали. Хоча є певні новини світу овочів. Капуста, що дорожчала протягом майже місяця, цього тижня стала дещо дешевшою. Натомість зросли ціни на буряк, повідомляє SEEDS.

З початку травня ціна капусти зростала, оскільки виробники завершили реалізацію овоча надранніх сортів. Наразі ж почався масовий збір капусти більш пізніх сортів, тому продукт дещо подешевшав.

“Українські фермери відвантажують капусту нового врожаю по 25-35 грн/кг, що в середньому на 32% дешевше, ніж наприкінці минулого тижня. Насамперед, фермери змушені активно знижувати ціни на капусту нового врожаю через надмірну пропозицію на ринку: більшість українських господарств уже розпочали масове відвантаження ранньої капусти з відкритого ґрунту. Ще одним чинником здешевлення цієї продукції є досить обмежений термін реалізації капусти нового врожаю. Більшість виробників змушені йти на цінові поступки, щоб якнайшвидше реалізувати наявні обсяги даної продукції”, – зазначають аналітики порталу EastFruit.

Попри зменшення ціни, наразі капуста майже в 10 разів дорожча, ніж на початку червня минулого року. Ціна ж на буряк за рік зросла удвічі. Наразі постачання продукту раннього урожаю ускладнене через окупацію Херсонщини.

“На ринку України виник дефіцит якісного буряка, що стимулює зростання цін у даному сегменті. Продаж буряків ведеться вже по 18-25 грн/кг, що в середньому на 38% дорожче, ніж наприкінці минулого робочого тижня. При цьому основну пропозицію столового буряка на українському ринку на сьогоднішній день складає імпортна продукція виробництва Польщі. Через подорожчання пального та відповідно логістики, ціни на імпортні буряки також зросли”, – зазначають фахівці.

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!