Сімейна ферма на Одещині безкоштовно отримала техніку для вирощування картоплі

0 3 594

Сімейне фермерське господарство Михайла Шкуріни (Одеська область) займається вирощуванням овочів, зернових та картоплі. Раніше, щоб висадити картоплю на площі один гектар з допомогою мотоблока витрачали три дні, тепер для цього потрібен лише день, оскільки, фермер отримав нову техніку – міні-трактор LOVOL 354 Plus Cab, плуг-стрілу ПН-№-3-25, культиватор КРН-2,5, культиватор КУ-3-70 з підгортачами та картоплесаджалку для пророщеної картоплі, повідомляє SEEDS.

Фермерське господарство працює вже протягом 18 років. Головними культурами, які вирощує подружжя Михайло та Тетяна Шкуріна є огірки, помідори, зернові, горох та картопля. Придбати нове обладнання фермерам вдалося завдяки гранту від Українського проекту бізнес-розвитку плодоовочівництва (UHBDP).

“До отримання гранту (картоплесаджалки) процес висаджування картоплі складався з декількох операцій: нарізання борозен, розкладання в борозни пророщеної картоплі, закривання борозен, утворення гребнів. Для посадки додатково потрібно було наймати 3 людини. Сам процес висаджування 1 га картоплі займав 3 дні. З придбанням картоплесаджалки необхідність в найманих робітниках відпала. Сім’я самостійно може посадити картоплю на площі 1 га за один день. Значно покращилась якість посадки”, – зазначають в UHBDP.

Читайте також: Фермерці з Одещини подарували трактор для вирощування ягід

Фермерське господарство вже активно користується новою технікою. Зокрема, культиватор та плуг цієї осені використовували для підготовки ґрунту під врожай 2022 року, а саме для оранки, вирівнювання ґрунту.

Михайло Шкуріна планує обробляти новими машинами не лише свої поля, а й надавати техніку в оренду сусіднім господарствам.

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!