У світі помітно зросли ціни на цукор та кукурудзу

0 594

У вересні загальний показник світових цін на продовольство був в цілому стабільним, при цьому зниження котирувань на рослинні олії, молочні продукти та м’ясо було компенсоване помітним зростанням цін на цукор і кукурудзу, повідомила Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО), пише SEEDS.

У вересні Індекс продовольчих цін ФАО, який відстежує щомісячні зміни міжнародних цін на кошик основних продовольчих товарів, склав 121,5 пункту у порівнянні з показником у 121,4 пункту в серпні. Цей показник є на 10,7 відсотка нижчим за його значення минулого року і на 24,0 відсотка нижчим за історичний максимум, зафіксований у березні 2022 року.

Індекс цін ФАО на зернові збільшився на 1,0 відсоток порівняно з показником минулого місяця завдяки зростанню світових цін на кукурудзу на 7,0 відсотків, що було зумовлено високим попитом на бразильську продукцію, уповільненням темпів реалізації продукції фермерами в Аргентині та підвищенням ставок фрахту на баржі через низький рівень води в річці Міссісіпі в Сполучених Штатах Америки.

Читайте також: Greenpeace допоможе українським громадам стати більш енергоефективними

Світові ціни на пшеницю впали на 1,6 відсотка завдяки достатній пропозиції та гарним перспективам виробництва в Російській Федерації, тоді як загальний індекс цін ФАО на рис знизився на 0,5 відсотка на тлі загального низького імпортного попиту.

Індекс цін ФАО на рослинні олії скоротився на 3,9 відсотка порівняно з серпнем, причому міжнародні котирування на пальмову, соняшникову, соєву та ріпакову олії знизилися, частково через сезонне зростання виробництва та достатню світову експортну пропозицію.

Індекс цін ФАО на цукор збільшився на 9,8 відсотка порівняно з серпнем, досягнувши найвищого показника з листопада 2010 року на тлі зростаючого занепокоєння щодо скорочення світової пропозиції в наступному сезоні. Попередні прогнози вказують на зниження виробництва в Таїланді та Індії, які є ключовими виробниками цукру, що пов’язано з впливом явища Ель-Ніньйо. Великий врожай, який зараз збирають у Бразилії, на тлі сприятливих погодних умов обмежив зростання світових цін на цукор у порівнянні з попереднім місяцем.

Індекс цін ФАО на молочні продукти знизився на 2,3 відсотка порівняно з серпнем, що стало дев’ятим падінням поспіль, спричиненим недостатнім світовим попитом на імпорт та значними запасами у провідних регіонах-виробниках. Відносна слабкість євро до долара США також вплинула на міжнародні ціни на молочні продукти.

Індекс цін ФАО на м’ясо знизився на 1,0 відсоток порівняно з попереднім місяцем, оскільки слабкий імпортний попит та широка пропозиція світового експорту призвели до зниження котирувань на свинину, м’ясо птиці та баранину. Натомість міжнародні ціни на м’ясо великої рогатої худоби, навпаки, відновилися завдяки високому імпортному попиту на нежирну яловичину, особливо в Сполучених Штатах Америки.

Додаткова інформація доступна тут.

 

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!