В Україні майже немає сиропридатного молока

1 923

Останнім часом в Україні спостерігається стрімкий розвиток крафтового виробництва. Та, на жаль, більшість виробників невдовзі після відкриття закриваються і на те є одразу декілька причин. Про це розповіла власниця сироварні «Козачка» Тетяна Дядечко.

«Останні п’ять років в Україні спостерігається стрімкий розвиток крафтового виробництва, як може сказати пересічний українець. Та якщо говорити про реальний стан крафтового виробництва, ситуація не така позитивна. Більшість виробників невдовзі після відкриття закриваються», – пише у колонці на AgroTimes Тетяна Дядечко.На її думку є низка причин такого розвитку подій, зокрема, нерозуміння ринку. «Натуральний продукт із доданою вартістю є нішевим, який дорожчий від заводських аналогів на 20-30%. Це пояснюється тим, що процес натурального виробництва є більш трудомістким.

Наш продукт вважається нішевим, і він першим потерпає під час криз. Ми це сильно відчули навесні цього року: продаж продукції через ритейл просів майже втричі. Ми почали розвивати адресну доставку, яка і дозволила бізнесу вижити», – каже власниця сироварні.

Чимало проблем додають крафтовикам вимоги законодавства. «Сьогодні малий виробник, який може облаштувати спеціальне виробництво на господарському дворі, не може отримати дозволу на виробництво. У легальному полі зараз працює меншість крафтярів, адже решті просто не під силу виконати вимоги», – пише Тетяна Дядечко.

Неподоланною проблемою залишається за її словами фальсифікат та контрабанда. «Відсутність підтримки та регулювання правильного ринку сьогодні є великою проблемою. Адже нам просто нереально конкурувати з польським продуктом, який на полиці продається  за ціною, нижчою від собівартості нашого продукту», – каже власниця сироварні.Тепер в Україні з’явилась ще одна проблема – відсутність якісної сировини.

«В Україні є якісне молоко екстракласу, але майже немає молока сиропридатного. Я шукала таке молоко майже п’ять років. І вважаю, що мені пощастило знайти виробника, який пішов назустріч і виділив групу корів спеціально під вимоги нашої сироварні», – додає Тетяна Дядечко.

 

SEEDS.org.ua за інформацією AgroTimes

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!
1 Comment
  1. Микита Кожум"яка пише

    Спочатку локДАУН, тепер крафт і т. д. Ну невже в Україні немає своїх слів? Як тільки вилазять по щаблях угору до влади, так і починають видумувати казна що. То не калічте вже хоч мову!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!